Що на Вас чекає в агентстві з нерухомості – порядок дій

Що на Вас чекає в агентстві з нерухомості – порядок дій

Ви вирішили продати чи здати в оренду Ваше нерухоме майно через наше агентство з нерухомості і хочете знати, чого Вам можна очікувати? Вам не слід боятися звертатися до  ріелторської контори. У цій статті ми розкажемо що на вас чекає.

1. Перша зустріч, передання інформації

При першому телефонному контакті маклер з нерухомості домовиться з Вами про особисту зустріч, під час якої він огляне Вашу нерухомість. Маклери з нерухомості – це фахівці з багаторічним досвідом праці у сфері продажу та оренди нерухомого майна, вони охоче порадять Вам, яку оптимальну ціну при продажі чи здачі в оренду Вашої нерухомості Ви можете встановити. Маклер з нерухомості, який займатиметься Вашою справою, буде супроводжувати Вас протягом усього періоду укладання ріелторської угоди, до моменту передачі нерухомості. Проконтролює наявність документів та інших вихідних даних, необхідних для проведення комерційної операції та укладення договору про посередництво, який підписується між Вами та агентством з нерухомості. Під час першої зустрічі маклер також складає повну фотодокументацію та детальний опис нерухомості.

2. Складання договору про посередництво

На підставі взаємної домовленості між Вами та ріелторською конторою оформлюється договір про посередництво. Цей договір включає правила виконання даної комерційної угоди, що захищають інтереси не тільки посередника, але й власника нерухомості, тобто Ваші інтереси. У договорі, наприклад, є положення про продажну чи орендну ціну, за якою Ваша нерухомість може пропонуватися.

3. Рекламування

Потім працівники ріелторської контори включають Ваше нерухоме майно до бази даних об’єктів, розміщеної на нашому власному сервері. Там автоматично утворюються ймовірні пари і йде пошук можливих зацікавлених клієнтів, які протягом  діяльності зареєструвалися як покупці нерухомості. Далі система автоматично передає інформацію про Ваше нерухоме майно до всіх доступних пошукових програм з реклами нерухомості та рекламних Інтернет-видань. Крім того, при ексклюзивних заявках, агентство може вміщувати оголошення також у друкованих ЗМІ, у журналах тощо. Ваша заявка презентується також веб-сторінках, на дошках оголошень, встановлених у пішохідних зонах.

4. Огляди нерухомості

Клієнти мають можливість зв’язатися з Вашим маклером з нерухомості, подзвонивши безпосередньо на його мобільний телефон або за спеціальним номером, доступним навіть у вечірній час. Після цього досягається домовленість щодо візуального огляду Вашої нерухомості, на яку особисто з’являється й маклер з нерухомості, який займається продажем Вашої нерухомого майна.

5. Посередництво у виплаті коштів

При реалізації комерційної операції чи навіть під час консультацій покупцю, зацікавленому у Вашій нерухомості, пропонується також безпосередня допомога щодо виплати покупної ціни за посередництвом ріелторської контори. Таким чином клієнт звільняється від проблем з оформленням кредитів, завдяки чому досягаються кращі результати при продажі вашого нерухомого майна.

6. Складання договору про резервацію та внесення заставної суми

Наступним кроком є складання договору про резервацію з платоспроможним претендентом на купівлю Вашої нерухомості. У цьому договорі потенційний покупець уже чітко заявляє про свій намір купити чи орендувати Вашу нерухомість за відповідну покупну чи орендну ціну. Цей свій інтерес він підтверджує своїм підписом, а крім того вносить заставну суму для резервування об’єкту нерухомості. У цьому документі встановлюється також остаточний термін підписання договору про купівлю чи про оренду.

7. Складання майбутнього договору купівлі-продажу

У подальшому контора забезпечує всі необхідні документи для підготовки договорів про передачу майна. У договорі про майбутній договір уже є зобов’язання обох учасників купівлі-продажу чи оренди нерухомості укласти у встановлений термін договір купівлі-продажу чи договір оренди. Цей договір про майбутній договір використовується у випадках, коли, наприклад, покупець оформляє іпотечний кредит, або якщо будівництво об’єкту нерухомості не завершене, або якщо одна з договірних сторін вказує інші причини того, чому договір купівлі-продажу чи договір оренди не може бути підписаний негайно, але обидві сторони мають поважний намір реалізації даної угоди.

8. Сплата покупної ціни

За домовленістю учасників сума, що складає покупну ціну, вноситься на зберігання до агентства з нерухомості. При кожній передачі прав власності можна використовувати для зберігання також контору адвоката чи нотаріуса, але ці послуги вже є платними.

9. Складання договору купівлі-продажу чи договору оренди

У момент, коли обидві сторони прийняли рішення про купівлю і продаж або про оренду нерухомості, і коли, у випадку продажу, сума, що становить покупну ціну, вже внесена на зберігання, можна укласти такий остаточний, заздалегідь узгоджений договір в ріелторському агентстві. Будьте уважні і перевіряйте договори, що укладаються, а також завжди показуйте їх для контролю Вашому власному адвокату. Жодна контора з нерухомості не є адвокатською конторою, а отже не може гарантувати правильність змісту договору.

10. Заява про внесення до кадастру нерухомості

Після підписання договору купівлі-продажу складається заява про реєстрацію у відповідному кадастровому управлінні. Ця заява подається працівником агенства до кадастрового управління, а потім заява із вхідним штампом кадастрового управління знову вручається Вам.

11. Виплата покупної ціни

Після підтвердження зміни права власності чи інших встановлених умов уповноваженій стороні виплачується покупна ціна шляхом переказу коштів на її банківський рахунок. Готівкові виплати не здійснюються. Цим закінчується комерційна операція з нерухомістю.

12. Комісійна винагорода

Агентство з нерухомості пред’являє рахунок на комісійну винагороду тільки після успішного проведення комерційної операції. Розмір комісійних відповідає стандартним розцінкам ріелторських агентств України і рекомендаціям Асоціації агентств нерухомості.

13. Допомога при забезпеченні оцінки нерухомості, необхідної для сплати податку за передачу нерухомості.

Ріелторська контора з радістю допоможе Вам при виконанні оцінки нерухомості з метою сплати передбаченого законом податку за передачу нерухомості. Цей податок за законом сплачується продавцем у розмірі 3% від покупної чи оціночної ціни. Податок нараховується за ціною, вказаною вище.

14. Передача нерухомості

Контора завжди присутня при передачі Вашої нерухомості і допоможе Вам здійснити передання за актом, зняття показів вимірювальних приладів, скласти опис обладнання, визначити недоліки тощо. Крім того може бути корисна при заповненні формулярів на перереєстрацію інженерних комунікацій, постачання газу, води та електроенергії. Усе це відбувається в присутності маклера з нерухомості, який постійно супроводжує Вас на всіх переговорах, до успішного завершення операції.

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *